Log ind Opret Bruger

DKs BEDST FIRMA TEAM

19-06-2023 - Zahid - 1165 Visninger

Vinder og afslutning af Firma:CS sæson 15

Med afslutning af Firma:CS sæson 15, har vi nu også fundet Danmarks bedste firma i Counter-Strike.


Med 80 virksomheder, ca. 721 spillere som tilsammen har spillet mere end 380 kampe, har det været en forrygende sæson, hvor vi også har afprøvet en række nye ting i ligaen. 

 

DIVISION 1 (Gruppe A+B)  

 

SLUTSPIL

RUNDE 1    
Kamp 1    

Danske Commodities

2

Vertigo 16-7

OVERPASS 16-12 
 

 

Bestseller

0
Kamp 2    

team.blue

2NUKE 10-16
INFERNO 14-16

Danske Bank

0
RUNDE 2 FINALEN  

Danske Bank

1NUKE 12-16 
MIRAGE 16-6 
INFERNO 8-16

Danske Commodities

2

   
 💪💪 TILLYKKE TIL VINDEREN AF FIRMA:CS SÆSON 15 💪💪        
 

Det er anden gang at Danske Commodities vinder hele sæsonen.
Sidst gang var sæson 13.
 

Du kan se holdet og alle spillerne her.
 

DIV 1TEAMSEJRUAFGJORTTABPOINTS
Danske Commodities52036
team.blue42130
Danske Bank A/S (I)41227
logo manglerBestseller33127
Redmark Esport14218
Danske Bank (II)13315
Skybox.gg21415
Arla´s Disciple005-2

 

DIVISION 2-1 (Gruppe C1)  

FINALE    
Jysk IT20

Telavox

DIV 2-1TEAMSEJRUAFGJORTTABPOINTS
logo manglerJysk IT72148
Telenor61339
Telavox61339
Thin Blue Line - Aarhus70238
B-LAST20610
logo manglerCTRL-ALT-DELoitte006-4

 

DIVISION 2-2 (Gruppe C2) 

FINALE     

nemtlig.com

2OVERPASS 16-5
VERTIGO 16-1
0Alm. Brand Outbound
DIV 2-2TEAMSEJRUAFGJORTTABPOINTS
nemtlig.com63145
logo manglerAlm. Brand Outbound46042
Secomea53239
Banking Circle32524
EG Digital Welfare22618
SAC-IT CS:GO1227

 

DIVISION 3-1 (Gruppe D1)  

FINALE     

Autohuset-vestergaard

0OVERPASS 17-19
INFERNO 8-16

Sotea

2
DIV 3-1TEAMSEJRUAFGJORTTABPOINTS
Autohuset-vestergaard71245
Sotea70342
Norlys Energy Trading52336
Playing from Cafhee?52235
PR electronics14417
Lenus SambaVikings0193

 

DIVISION 3-2 (Gruppe D2) 

FINALE      

Quickorder

2INFERNO 16-1
NUKE 16-11
0

Novo Nordisk BRD

 
DIV 3-2TEAMSEJRUAFGJORTTABPOINTS
Quickorder45139
Novo Nordisk BRD43333
logo manglerRema 1000 Skærbæk 27133
MB Gruppen35131
Fremad amager43130
CandeNoScope 0357


DIVISION 4-1 (Gruppe E1) 

FINALE      

HMF Group A/S

2INFERNO 16-8
OVERPASS 11-16
VERTIGO 16-3
1VarmArm 
DIV 4-1TEAMSEJRUAFGJORTTABPOINTS
HMF Group A/S81151
logo manglerVarmArm71245
Karensmindeskolen62242
Dwarf32423
NOHAX1189
Wecode A/S1178

 

DIVISION 4-2 (Gruppe E2)

FINALE     

YouSee Sønderborg

2 0

Advance CS

DIV 4-2TEAMSEJRUAFGJORTTABPOINTS
YouSee Sønderborg91057
Advance CS63044
logo manglerTrendhim42329
Merkle Aarhus31621
Astone21412
logo manglerGranbo2037

 

DIVISION 4-3 (Gruppe E3) 

FINALE     

Bewise

0MIRAGE 7-16
INFERNO 8-16
2Lind Capital
DIV 4-3TEAMSEJRUAFGJORTTABPOINTS
Bewise64042
logo manglerLind Capital62040
GLFR42430
logo manglerVertica42329
LAIT33427
Redmark elitesport0144

 

DIVISION 4-4 (Gruppe E4) 

FINALE     

APM Mærsk

2ANCIENT 16-8 
NUKE 16-6
0

Sentia Danmark 

DIV 4-4TEAMSEJRUAFGJORTTABPOINTS
APM Mærsk90154
Sentia Danmark 72148
A-Sortimentet42430
AncoTrans-Esport34330
Schneider-Electric12510
Stibo0275

 

DIVISION 4-5 (Gruppe E5)

FINALE     
Fello+wmind2VERTIGO 16-6
MIRAGE 16-3
0REMA 1000 Tønder
DIV 4-5TEAMSEJRUAFGJORTTABPOINTS
logo manglerFello+wmind71045
logo manglerREMA 1000 Tønder52136
Abacus Medicine A23321
Adnami Surfers22216
Jagtbar005-3

 

DIVISION 4-6 (Gruppe E6)  

FINALE     

EPOS Cowboys

1MIRAGE 19-16
OVERPASS 5-16
INFERNO 13-16
2Columbus Esports
DIV 4-6TEAMSEJR2UAFGJORTTABPOINTS
EPOS Cowboys61139
logo manglerColumbus Esports50330
cBrain A/S42230
Merkle CPH30518
Team AVIOU0140

 

DIVISION 5-1 (Gruppe F1)

FINALE     

Fellowmind Danmark

2 0

AWP3

DIV 5-1TEAMSEJR2UAFGJORTTABPOINTS
Fellowmind Danmark71045
AWP351233
Redmark40222
SGRE A/S30518
UBSend0080

 

DIVISION 5-2 (Gruppe F2) 

FINALE     

EaZyGkillz

2ANUBIS 16-6
INFERNO 16-10
0

No Zebra

DIV 5-2TEAMSEJR2UAFGJORTTABPOINTS
EaZyGkillz71045
No Zebra50330
DS´ Stormtropper41327
Levring Efterskole22418
Eurowind Energy A/S004-4

 

DIVISION 5-3 (Gruppe F3) 

FINALE     

YouSee Sønderborg

2 0

DIS BGN

DIV 5-3TEAMSEJR2UAFGJORTTABPOINTS
Martinsen B71045
DIS BGN34130
2021.ai32324
Holion31320
F3llowbros004-4

 

HALL OF FAME - FIRMA:CS VINDERE

Sæson 15 : Danske Commodities - juni 2023 (vs Danske Bank)

Sæson 14 : team.blue - marts 2023 (vs SAS)

Sæson 13 : Danske Commodities - nov 2022 (vs SAS)

Sæson 12 : Rekom esport - juli 2022 (vs. Elgiganten Silkebronx)

Sæson 11 : Responz #1 - april 2022 (vs. Responz)                  
Sæson 10 : Jysk Telemarketing #- nov 2021 (vs 5R Marketing)                  
Sæson 9 : Bilkompagniet - april 2021 (vs BardiskenCS)                  
Sæson 8 : Forsvaret - dec. 2020 (vs BardiskenCS)                  
Sæson 7 : Forsvaret - april 2020 (vs IT Minds)                  
Sæson 6 : HYDR eSport - dec. 2019 (vs Forsvaret)                  
Sæson 5 : Jysk Telemarketing - april. 2019 (Forsvaret vs Jysk Telemarketing)                  
Sæson 4 : Webstarters A/S - dec. 2018 (Webstarters vs IT Minds)                  
Sæson 3 : DR License - mar. 2018 (DR License vs Dust2)                  
Sæson 2 : Esport Service - nov.  2017 (Bilka, Føtex, IT minds og Esport Service)                  
Sæson 1 : Esport Service

 

Du skal logge ind for at kunne skrive kommentar

Copyright 2023 © Esport.dk